Wspólne zabawy i wycieczki

Wiemy jak ważne dla rozwoju dziecka są wspólne zabawy i wycieczki – pomagają zintegrować grupę i nauczyć pożądanych umiejętności społecznych. Nasze Przedszkolaki niecierpliwie czekały na przedszkolną wycieczkę. W czerwcu odwiedziły mini Zoo w Zabrzańskiej dzielnicy Makoszowy. Animal World jest wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Zaczęliśmy pogadanką z Panią przewodnik na temat pokarmów, które spożywają zwierzaki. Utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców, by świadomie karmić zwierzęta, tylko tymi produktami, które są dla nich odpowiednie. Niektóre były tak oczywiste jak jabłka, czy marchew, ale wygląd selera i różnych rodzajów zbóż był dla Przedszkolaków sporym zaskoczeniem . Największe zainteresowanie naszych Przedszkolaków wzbudziły alpaki, daniele i króliczki, a szczególną sympatię Dzieci okazały kózkom, które ochoczo nadstawiały głowy, aby je nakarmić i pogłaskać. Zwieńczeniem wycieczki była zabawa na dmuchanym zamku, trampolinie i placu zabaw . Z uśmiechem na twarzach, trochę zmęczone słońcem, ale pełne wrażeń i przeżyć Dzieci wróciły do Przedszkola. Pobyt w Animal World dostarczył Dzieciom wiele radości oraz był dla nich wspaniałą lekcją na temat zwierząt żyjących na farmie. Wspólny wyjazd pokazał też, że Przedszkolaki doskonale potrafią współdziałać bezpiecznie w grupie, także poza terenem Przedszkola.

Leave a Comment