Dlaczego warto czytać dzieciom po angielsku?

Czytanie dla dziecka niesie za sobą niewątpliwie wiele korzyści. Dziecko rozwija swoją wyobraźnię, poznaje nowe słowa, fakty i ciekawostki. Serdecznie zachęcamy do tego, aby w naszym codziennym grafiku zarezerwować czas poświęcony właśnie na tę czynność. Ale dlaczego nie uatrakcyjnić tego wspólnie spędzanego czasu o poznawanie lektur w języku angielskim?

Ważne by początkowo wybierane przez nas treści były szczególnie dopasowane do wieku oraz możliwości dziecka- tak by nie czuło się zniechęcone faktem, że nie zawsze rozumie co do niego mówimy- szczególnie polecamy tutaj pozycje bogate w kolorowe ilustracje i rysunki, które przyciągną uwagę dziecka i zdecydowanie ułatwią zrozumienie czytanego tekstu. Ponadto, dziecko spędzając czas z rodzicem czuje się bezpiecznie i spokojnie- a właśnie w tak komfortowych warunkach o wiele łatwiej i szybciej będzie przyswajało nowe słownictwo i zwroty. Dodatkowo, będzie osłuchiwało się z brzmieniem języka angielskiego.

Każdy moment jest dobry, aby rozpocząć wspólną przygodę z czytaniem po angielsku- choć oczywiście, im wcześniej tym lepiej . Pamiętajmy, że początkowo dziecko może czuć się zdezorientowane czy zniechęcone- i jest to oczywiście zrozumiałe- większość z nas nie czuję się w pełni komfortowo mając styczność z czymś czego nie rozumie. Tu właśnie, rodzic musi wykazać się delikatnością, wyczuciem i zrozumieniem. Aby przekonać dziecko, warto w takim momencie sięgnąć po angielskie pozycje, które dzieci znają już i lubią z wcześniejszych opowiadań w języku polskim.

Mamy nadzieję, że Państwa wspólna przygoda z czytaniem pociechom w języku angielskim przyniesie Wam wiele pięknych wspomnień . Poniżej przedstawiamy kilka pozycji od których warto rozpocząć:

– Książki wydawnictwa USBORNE

– Eric Carle ’ Very Hungry Caterpillar’

– Eric Carle ’ From head to toe’

– S. McBratney, A. Jeram 'Guess how much I love you’

Klaudia Mucek

Leave a Comment