SAINT PATRICK’S DAY AT MY ENGLISH SCHOOL AND NURSERY SCHOOL

W dniu 17.03.2022 w naszym Przedszkolu oraz Szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka- Saint Patrick’s Day. Zawsze z niecierpliwością wyczekujemy tego dnia, gdyż jest ono wyjątkowo radosną zapowiedzią nadchodzącej wiosny. Nasze drogie Przedszkolaki, były do tego dnia pięknie przygotowane witając nas rano w progu Przedszkola ubrane w zielone bluzy, koszulki, spodnie. Zwycięzca w naszym konkursie miał na sobie aż siedem zielonych elementów garderoby. Następnie, w ramach porannej gimnastyki, Dzieci próbowały swoich sił mierząc się z nauką kroków w rytmie skocznej, irlandzkiej muzyki. Kolejnym, i chyba najbardziej wyczekiwanym elementem tego dnia był Treasure Hunt, czyli polowanie na garnek złota, pozostawiony przez irlandzkiego skrzata o imieniu Leprechaun. Zarówno Dzieci przedszkolne jak i szkolne, dowiedziały się tego dnia wielu informacji o tradycjach, kulturze i historii tego święta. Dzień Świętego Patryka zawsze pozostawia na twarzach naszych Uczniów szerokie uśmiechy, a wszechobecny kolor zielony sprawia, że naprawdę czuć w powietrzu nadchodzącą wiosnę.

Leave a Comment