St. Patrick’s Day 2024

Jak co roku w naszym Przedszkolu oraz Szkole hucznie celebrujemy irlandzkie święto jakim jest St. Patrick’s Day- Dzień Św. Patryka. Ten niezwykle radosny dzień pozwala nam na przybliżenie ciekawostek kulturowych na temat Irlandii, tradycji oraz legend. Aby podkreślić radosny nastrój tego dnia, dzieci przychodzą ubrane w zieloną odzież- a ten kto o tym zapomni, może zostać uszczypnięty. Przedszkolaki chętnie uczą się tańczyć w rytm tradycyjnych irlandzkich melodii czy też dzielnie poszukują 'shamrocks’- czyli trójlistnych koniczyn, będących symbolem Irlandii, które w tym dniu poukrywane są w przedszkolnej sali. Punktem kulminacyjnym świętowania jest 'Treasure hunt’ czyli polowanie na garnek wypełniony złotymi monetami, który został ukryty przez psotnego skrzata o imieniu Leprechaun. Nie omija on również Naszej Szkoły i tam dla uczniów zostawia rozmaite zagadki do rozwiązania, zanim znajdą oni garniec ze złotymi monetami.

Dzień Św. Patryka jest bez wątpienia świętem, które wywołuje na twarzach naszych milusińskich szczery uśmiech oraz pozwala nam poczuć zbliżającą się wiosnę.

Klaudia Mucek