WYDARZENIA W MY ENGLISH SCHOOL

W MY ENGLISH SCHOOL – częścią składową naszych kursów są lekcje związane z anglosaską kulturą i obyczajami. Nasi Uczniowie zawsze wyczekują poniższych wydarzeń i wnioskując po emocjach, jakie im towarzyszą podczas zajęć – dają im one wiele radości, a nabyta wiedza i miłe wspomnienia zostają z nimi na zawsze.

5 O’CLOCK TEA PARTY – jest takie popołudnie w ciągu roku, kiedy wszyscy ubieramy swoje najbardziej eleganckie stroje i przenosimy się na brytyjską, popołudniową herbatkę. Podczas zajęć uczymy się poprawnych manier oraz degustujemy smakołyki tradycyjnie serwowane na takim wykwintnym przyjęciu.

SANTA CLAUS is coming to MY ENGLISH SCHOOL – wszyscy Uczniowie zawsze wyczekują tego magicznego okresu poprzedzającego Święta Bożego Narodzenia. Cudowna atmosfera, ciepło rozpalonego kominka, dekoracje oraz bożonarodzeniowa muzyka uświetniają ten wyjątkowy czas, którego kulminacją jest wizyta Świętego Mikołaja, który zgodnie z anglosaską tradycją odwiedza nas dopiero w Boże Narodzenie.

PANCAKE DAY– anglosaski odpowiednik naszego Tłustego Czwartku. W tym dniu, nasi Kursanci stają się prawdziwymi szefami kuchni i samodzielnie smażą naleśniki, zgodnie z tradycyjnym angielskim przepisem. Szczególnie mocno wyczekiwany jest konkurs na najciekawiej i najsmakowiciej udekorowanego naleśnika 😊

SAINT PATRICK’S DAY & SHAMROCK HUNT – jedno z najradośniejszych wydarzeń w MY ENGLISH SCHOOL. Tego dnia nasza Szkoła zamienia się w prawdziwą Szmaragdową Wyspę, ukwieconą koniczynkami, pełną zielonych akcentów, a w tle można usłyszeć tradycyjną irlandzką muzykę, przy której nogi aż rwą się do tańca Leprechaun, czyli skąpy, irlandzki skrzat, także nie zapomina o wizycie w naszej Szkole i niepostrzeżenie zostawia naszym Uczniom trochę swojego cennego skarbu – złotych monet… czy są z prawdziwego złota? – sprawdźcie sami!

EGG HUNT– zgodnie z brytyjskim zwyczajem, wielkanocny zajączek odwiedza naszą Szkołę, ukrywając wśród rosnącej w otoczeniu MY ENGLISH SCHOOL zieleni czekoladowe jajka. Po zakończonych zajęciach nasi Uczniowie ruszają na polowanie, którego nagrodą jest słodki przysmak.

PICNIC TIME – wydarzenie kończące rok szkolny w MY ENGLISH SCHOOL. W ciepłe czerwcowe dni, przenosimy się na słoneczny taras naszej Szkoły, gdzie wspominamy momenty z całego roku, które najbardziej utkwiły nam w pamięci, gramy w gry planszowe oraz ruchowe, śpiewamy piosenki, raczymy się pyszną lemoniadą oraz innymi smakołykami.

SUMMER CAMP AT MY ENGLISH SCHOOL MY ENGLISH SCHOOL nie jest w stanie wytrzymać zbyt długo bez Uczniów dlatego na czas wakacji zapraszamy wszystkich chętnych na półkolonie. Podczas tygodnia pełnego przygód, wiedzy i zabawy nasi Podopieczni spędzają niezapomniany, wakacyjny czas – jest on o tyle wyjątkowy, że przez cały tydzień obcują z językiem angielskim, po kilka godzin dziennie, co przynosi bardzo widoczne efekty. Ponadto, Uczniowie poznają budynek naszej szkoły z innej strony – spędzają czas na zabawach ruchowych na tarasie lub placu zabaw. Jedna z klas zamienia się w salę kinową z popcornem, a przestronny hol jest idealnym miejscem do pogaduszek między zajęciami . Każdego roku organizowanych jest kilka, tygodniowych turnusów.