It’s time for summer holidays

Przed nami sierpniowa wakacyjna przerwa w Przedszkolu i Szkole. Czas odpoczynku przed kolejnym rokiem szkolnym. W miesiącu lipcu nie próżnowaliśmy. W Szkole odbywały się półkolonie, podczas których uczestnicy odbyli wiele fascynujących podróży poznając Wikingów czy australijski outback. Nie zabrakło gier planszowych, zabaw na świeżym powietrzu i naszego szkolnego kina. W Przedszkolu lato sprzyjało dobrej energii spożytkowanej  na zabawach na świeżym powietrzu. Letnie spacery były doskonałą okazją do  zwrócenia uwagi na otaczającą nas przyrodę oraz omówienia zjawisk jakie w niej zachodzą. W ten sposób dowiedzieliśmy się jak powstaje burza, a także przeprowadzaliśmy eksperyment obrazujący jak do tego dochodzi.

Przeprowadzaliśmy wiele zabaw sensorycznych oraz eksperymentalnych, bazując na ogólnodostępnych produktach i substancjach. Dbaliśmy o rośliny w ogródku przedszkolnym, dostarczając im wody i obserwując ich wzrost.

Duży nacisk kładliśmy również na rozwój społeczny i emocjonalny dzieci, powiązany ściśle z potrzebą ruchu i budowaniem ogólnej sprawności. Poznaliśmy wiele nowych zabaw ruchowych, które można zorganizować w czasie wakacji. Opowiadaliśmy o potrzebach naszego organizmu, które muszą być zaspokojone, by umysł pracował efektywniej i towarzyszył mu dobry nastrój, wiara we własne siły i odwaga, by próbować nowych aktywności.

W myśl zasady : „Na wakacje spokojnie wyruszamy, bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy” w okresie letnim  nałożyliśmy duży nacisk na propagowanie bezpiecznych zachowań podczas letnich zabaw i podróży.

Poniżej przedstawiamy zasady bezpieczeństwa, które zawsze warto utrwalić w domu z dziećmi.

 

 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
 2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
 3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
 4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
 6. Nie rozmawiaj z obcymi.
 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
 9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
 10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
 11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
 12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
 14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
 15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
 16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
 17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
 18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
 19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
 20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
 21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
 22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
 23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
 24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

 

 

 

Życzymy wszystkim Uczniom, Przedszkolakom i ich Rodzinom oraz naszym Sympatykom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. 🙂

Kadra Pedagogiczna

My English School & Nursery School

Leave a Comment