PANCAKE DAY AT MY ENGLISH SCHOOL AND NURSERY SCHOOL

Jak co roku Dzieci w naszym Przedszkolu z niecierpliwością oczekiwały na Pancake Day, czyli anglosaski odpowiednik Tłustego Czwartku. W tym dniu nasze Przedszkolaki zamieniają się w małych szefów kuchni i z drobną pomocą Pań Przedszkolanek sami przygotowują pyszne naleśniki, które następnie dekorują według własnej twórczości. Nasze świętowanie to jednak nie tylko smażenie naleśników. Zależy nam aby Dzieci poznały historie i tradycje krajów anglosaskich, dlatego też nasze zajęcia uzupełnione są prezentacjami, podczas których dowiadujemy się wielu ciekawych informacji. Jednak po tak słodkim dniu, warto również zadbać o aktywność fizyczną, dlatego podążając za tradycyjną brytyjską zabawą, urządziliśmy konkurs ‘Toss the Pancake’, w którym liczyło się podrzucanie naleśnika jak największą ilość razy  w określonym czasie, tak aby nie spadł. Jak zawsze, Pancake Day pozostaje w pamięci naszych Przedszkolaków na długo, a fakt że dopytują o to kiedy znów będą mogły same smażyć naleśniki, chyba świadczy o dobrej zabawie.

Pancake Day świętujemy jednak nie tylko w naszym Przedszkolu- pamiętamy o tym słodkim święcie również w naszej szkole językowej MY ENGLISH SCHOOL. Podczas zajęć poznajemy różne ciekawostki, oglądamy poglądowe filmy i poszerzamy swoje słownictwo oraz wiedzę o brytyjskiej kulturze.

Po więcej zdjęć zapraszamy Państwa na nasz profil na Facebooku.

https://www.facebook.com/pages/category/Education/My-English-School-Szko%C5%82a-J%C4%99zyka-Angielskiego-Bo%C5%BCena-Maria-Bilska-1447074882035131/

Leave a Comment